Synonimy w pozycjonowaniu

pozycjonowanie

Rozumienie języka, wraz z jego powierzchnią semantyczną, przez wszelakie programy komputerowe, stanowiło od chwili obecnej największą przeszkodę w rozwoju fałszywej inteligencji. Gdzieś między 2006, a 2007 rokiem największa wyszukiwarka na naszym rynku, czyli Google wprowadziła algorytm phrase-based indexing, który w znacznym szczeblu zwiększył semantyczne możliwości tej wyszukiwarki. Baker przedstawił kilka nowych,bardzo interesujących faktów, walczących z tym stereotypem, że Google było tak zwanym tępym narzędziem, które wyświetlało tylko te strony, które zawierają  wpisane przez nas frazy do wyszukiwarki. Wielu programistów, uważa jednak ,że Google są czymś  więcej i potrafią zrobić dużo więcej.

Dzięki nim wiele firm , cieszy się promocja stron przez siebie stworzonych. Rozumienie synonimów przez Google jest coraz rozpowszechniane. Nie chodzi tu tylko o identyfikację słów, które różnią się np. rodzajem gramatycznym czy też liczbą. Najnowszym faktem jest, że Google potrafią rozpoznać już synonimiczne hasła, które pochodzą spoza jednej grupy słowotwórczej przykładem jest dentysta i stomatolog. Im bardziej wyszukiwarka będzie rozpoznawała semantyczną strukturę tekstu, tym precyzyjniejsze będą jej wyszukiwania. Już dziś, dzięki zastosowaniu  funkcji tak zwanego koła informacji  możemy dostrzec, że Google świetnie  radzą sobie z odnajdywaniem pokrewnych wyrażeń oraz reklama internetowa.

Choć pierwsze wrażenie jakie nasuwa się na myśl to narzędzie sprawia wrażenie mało pożytecznego narzędzia. Choć w rzeczywistości jest naprawdę bardzo interesujące. Ta intelektualna wyszukiwarka będzie mogła łączyć wyrazy bliskoznaczne w grupy semantyczne, a co za tym idzie wyszukiwanie stanie się  bardziej precyzyjnie. Rozpoznawanie synonimów przez Google ma korzystny wpływ  również  na jakość tekstów publikowanych w celu usytuowania strony do efektywnego księgowania przez Google. Pozycjonowanie stron dzięki temu będzie jeszcze łatwiejsze. Z rozbudowanym słownikiem tej wyszukiwarki, stanie się możliwe stworzenie tekstów przesiąkniętych wyrażeniami kluczowymi.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *