Ranking stron www

pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron w języku angielskim brzmi: Search Engine Positioning, popularnie SEO, przede wszystkim metoda ta polega na tym, aby umieścić swoją stronę pośród pierwszych wyników wyświetlanych przez wyszukiwarki, dla najbardziej popularnych słów kluczowych związanych z tematyką naszej witryny. To właśnie ranking stron nadany przez wyszukiwarkę zadecyduje czy znajdzie się tam link do Twojej osobistej strony, którą z pewnością kto już tworzy chce aby właśnie ta strona trafiła do jak największej liczny osób szukających w internecie interesujących ich informacji. Jest to tak jakby promocja strony, a tym samym możliwość jej odnalezienia w momencie kiedy internauta wpisuje daną frazę i właśnie ta nasza strona wyskakuje mu jako pierwsza.

Bardzo często właściciele stron internetowych w celu aby jak najwięcej osób obejrzało stronę próbują aby za pomocą tego że link do swojej strony umieszczą na przykład za pomocą reklamy , reklama internetowa bardzo często wyskakuje nam w momencie kiedy wchodzimy na stronę, najczęściej tak jest na stronach szczególnie często odwiedzanych przez internautów. Aby w pełni móc wykorzystać owy problem należy wiedzieć jak działają wyszukiwarki internetowe i jak one nam mogą pomóc.

Wyszukiwarki internetowe stosują różne metody oceny stron i algorytmy oceniające zaindeksowane strony różnią się w poszczególnych wyszukiwarkach, ale przede wszystkim można jednak wyróżnić 3 główne elementy, które brane są pod uwagę czyli:  popularność strony jaką zyskała.,  link popularity, budowa i zawartość strony, czyli czy treści są zgodne z obowiązującym prawem.Popularność strony jest mierzona jest przez wyszukiwarki na podstawie liczby wizyt w ciągu określonego czasu oraz czasu spędzonego przez internautę na danej  stronie www. Bardzo wiele osób w momencie kiedy chce wypromować swoją stronę zajmują się oraz poszerza informacje na temat pozycjonowania stron, warto dodać, że każdy chce, żeby jego strona wiadomo, że z biegiem czasu ale żeby zyskała popularność.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *